سرویس: سینمای ایران کد خبر: 252 ۱۷:۴۷ - ۱۳۹۹/۱۲/۱۹

فیلم مجیدی میان برترین های تاد مک کارتی برای اسکار غیر انگلیسی زبان ۲۰۲۱

«خورشید» یک قدم دیگر به اسکار نزدیک شد

«خورشید» یک قدم دیگر به اسکار نزدیک شد

صبح سینما:تاد مک کارتی، منتقد مطرح سینما، در سایت نشریه سینمایی ددلاین طی یادداشتی ۵ فیلم برگزیده خود را از میان ۱۵ نامزد نهایی اسکار غیر انگلیسی زبان، معرفی کرد که «خورشید»مجید مجیدی در این لیست قرار دارد.

 

«مردی که پوست خود را فروخت» به کارگردانی کوثر بن هانیا از تونس، «رفقای عزیز» به کارگردانی آندری کونچالوفسکی از روسیه، «یک خورشید» به کارگردانی چونگ مونگ-هونگ از تایوان، «کجا رفتی آیدا؟»به کارگردانی جاسمیلا زبانیچ از بوسنی و هرزگوین و «خورشید»به کارگردانی مجید مجیدی از ایران در این لیست پنج تایی قرار دارند.

 

مک کارتی درباره فیلم مجیدی نوشته:«پنجمین نامزد برحق و شایسته این لیست، باید «خورشید» مجید مجیدی از ایران باشد، که به سیاق فیلم های این کارگردان، بر کودکان خیابانی متمرکز است که از سن کم یاد می گیرند چگونه با چالش های این زندگی کنار بیایند. علی رغم اتمسفر ناراحت کننده فیلم، مجیدی با دیدی باز و روحیه ای سخاوتمندانه، با شیوه ای غیر فاصله گذارانه (کاتارسیس محور) و با تمام وجود به جنبه های مثبت روح انسان می پردازد و بر این باور است که خوبی ها عموما می توانند بر بدی ها غلبه کنند.

 

او در پایان چنین نوشت:این پنج فیلم گزینه های قاطعانه من به عنوان نامزدهای بهترین فیلم بلند بین المللی سال خواهد بود. اما مطمئناً موارد خوب دیگری نیز در میان سایر نامزدها وجود دارد.

 

منبع:ددلاین

ترجمه:صبح سینما

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک