سرویس: سینمای ایران کد خبر: 287 ۱۹:۱۱ - ۱۴۰۰/۰۶/۲۲

عدم استقبال از دعوت خانه سینما برای دیدار با رئیس مجلس

همزمان با روز ملی سینما نشستی با حضور جمع قلیلی از اهالی سینما با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

عدم استقبال از دعوت خانه سینما برای دیدار با رئیس مجلس

همزمان با روز ملی سینما نشستی با حضور جمع قلیلی از اهالی سینما با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
اگر چه نفس طراحی چنین نشستی در هفته‌های آغازین کاری دولت با رییس مجلس گمانه‌ها و تفسیر‌های فرامتنی را رقم زد، ولی عجیب‌تر و جالب تر، بی اعتنایی و عدم استقبال اهالی سینما و جامعه سینمایی از این دیدار بود!


از میان ۵ هزار اعضای صنوف سینمایی و سینماگران تنها کمتر از تعداد انگشتان دو تا دست سینماگر در این برنامه حضور پیدا کردند!
اکنون این سوال مطرح می‌شود آیا حنای مدیرعامل خانه سینما دیگر رنگی ندارد یا حنای مشاور فرهنگی دکتر قالیباف؟ که اتفاقا خود عضو یکی از صنف‌هایی سینمایی است.
شگفتی مضاعف اینکه حتی، هم صنف‌های مشاور اقای قالیباف هم برای این نشست و دعوت تره خرد نکردند.
بماند که سباسیون، عدم استقبال از دیدار با قالیباف را به شیب نزولی وجهه عمومی ایشان ربط خواهند داد!
حالا چه شده که رئیس مجلس شورای اسلامی یادش آمد از نمد «روز ملی سینما» کلاهی بدوزد؟


اقای قالیباف الان سه سال است که ریاست مجلس را بر عهده دارد چرا مشاور فرهنگی ایشان درست در آستانه انتصابات دولت‌جدید به فکر چنین نشستی افتادنه تا مشکلات سینماگران بررسی و استماع شود؟
در اوج پاندمی کرونا و زمانی که صد‌ها یادداشت، پست و مصاحبه پیرامون مشکلات و آسیب‌ها و خسارت‌های کرونا بر پیکره سینما و خانواده سینما از سوی جامعه سینمایی، سینماداران، منتقدان و رسانه‌های دلسوز منتشر و دادخواهی شده بود چرا گوش شنوایی پیدا نشد؟


تنها می‌توان این نشست را همچون گعده‌های شبانه «جمعی تمامیت خواه» برای «سهم خواهی» و «قدرت نمایی» علیه دکتر اسماعیلی وزیر جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی تلقی کرد. - که البته با توجه به شناختی که از روحیه انقلابی اقای وزیر داریم بی گمان به این اقدامات پاپاراتزی گونه وقعی نخواهد داد و اجازه نمی‌دهد تا سینمای کشور در سیطره و تیول حلقه خاص و کوچکی از انحصارگرایان قرار گیرد

منبع: روزنامه جوان

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک