سرویس: سینمای ایران کد خبر: 297 ۱۹:۴۲ - ۱۴۰۰/۱۰/۰۴

پردیس باغ کتاب در وضعیت تعلیق

تصمیمات یک مدیر سینمایی، علیه سینما

در حالی که با اکران فیلم های جدید؛ سالن های سینما جان تازه گرفته اند و پس از حدود دو سال از آغاز کرونا، سینما رونق گرفته و پرسنل سینما مشغول به کار شده اند؛ سالن های پردیس سینمایی باغ کتاب به دلیل شکایت میرزاخانی، مدیر موسسه سینما شهر، همچنان بازگشایی نشده است.

تصمیمات یک مدیر سینمایی، علیه سینما

صبح سینما/رامین مارالی: مدتی است سازمان سینمایی هاشم میرزاخانی را به عنوان مدیر عامل موسسه «سینما شهر» منصوب کرده است.این مدیر که پیش از این سابقه مدیریت انجمن سینمای جوان موسسه فرهنگی هنری رسانه ای رزمندگان اسلام، مدیرعامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و …  داشته است در هفته های گذشته تصمیماتی گرفته که ضد ماهیت سینما ست

 

در حالی که با اکران فیلم های جدید؛ سالن های سینما جان تازه گرفته اند و پس از حدود دو سال از آغاز کرونا، سینما رونق گرفته و پرسنل سینما مشغول به کار شده اند؛ سالن های پردیس سینمایی باغ کتاب به دلیل شکایت میرزاخانی، مدیر موسسه سینما شهر، همچنان بازگشایی نشده است. این مدیر که این سالن ها را زیر مجموعه خود می داند؛ عملا باعث تداوم تعطیلی این مجموعه شده و ۱۰ سالن پردیس باغ کتاب را از مجموعه اکران سینمایی ایران در حالت تعلیق در آورده است.

 

میرزاخانی در زمان مدیریت در انجمن سینمای جوان نیز اظهار نظرهای غیر هوشمندانه و در جهت سلایق و دیدگاه خود داشته است و در مصاحبه ای کل امکانات انجمن سینمای جوان را متعلق به هنرمندانی دانست که برای پیامبر(ص) فیلم بسازند. گویی سایر فیلم سازانی که با دغدغه ها فرهنگی و اجتماعی فیلم می سازند؛ کافر هستند و چیزی از خدا و پیغمبر نمی دانند.

 

تصمیمات و سخنان گذشته این مدیر سینمایی نشان از تلاش برای اصلاح امور نداشته و با چاشنی تمامیت خواهی و عدم توجه به دیدگاه های متفاوت نسبت به نگاه او همراه بوده؛ اکنون نیز با تعلیق فعالیت پردیس سینمایی باغ کتاب در جهت سنگ اندازی به سینمای ایران گام برداشته است. باید دید در ادامه تصمیم گیری های میرزا خانی در موسسه «سینما شهر» همین رویه پیش خواهد رفت یا او رویه دیگری را پیگیری می کند.

whatsapp
telegram
Facebook
Twitter
Email
کپی کردن لینک